XXI WALNY ZJAZD DELEGATÓW PZF

W dniach 8-11.09.2016r. w Iławie nad Jeziorem Jeziorakiem odbył się XXI Walny Zjazd Delegatów Polskiego Związku Filatelistów. Wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński był gościem XXI Walnego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Filatelistów w Iławie. W trzydniowym przedsięwzięciu uczestniczyli przedstawiciele  24 okręgów PZF z całego kraju (42 delegatów).

z-i-ms
W swoim wystąpieniu Kazimierz Smoliński podziękował miłośnikom filatelistyki za zaproszenie oraz pogratulował pasji. – Podziwiam Państwa, że z taką determinacją od lat zbieracie znaczki, tworząc piękne klasery. Chcę podkreślić, że znaczki Poczty Polskiej są jednymi z najlepszych na świecie, a ich twórcy otrzymują nagrody i wyróżnienia – powiedział Wiceminister. – To piękna pasja, którą należy pielęgnować, angażując młodych. Dlatego chcemy wraz z Panią Minister Edukacji Narodowej Anną Zalewską przywrócić w szkołach kółka filatelistyczne.
Kazimierz Smoliński dodał, że polski rząd robi wszystko, aby to właśnie Poczta Polska stała się narodowym operatorem usług. W zjeździe uczestniczyli dyrektorzy Poczty Polskiej oraz pracownicy. Delegatem Okręgu Toruńskiego PZF, był Wojciech Lewandowski.

dz

z-i12

z-i1

z-i4