FINAŁ 48. OMKF GDAŃSK

Dzięki dofinansowaniu przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Torunia w pełnym składzie mogliśmy uczestniczyć w finale 48. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego pt. „Polscy Nobliści”, który został rozegrany w Gdańsku w dniach 3-6 czerwca 2010 roku. Honorowy patronat nad tegorocznym konkursem objął laureat Pokojowej Nagrody Nobla z 1983 r. były Prezydent RP Lech Wałęsa.

final_48_01

Kartka została podpisana dla uczestnikow przez protektora konkursu

Do Gdańska ruszyliśmy z Torunia o godz 9.11  z opiekunem Wojciechem Lewandowskim w Bursie przy Technikum Łącznosci w Gdańsku oczekiwali organizatorzy w tym prezes Zarządu Okręgu PZF w Gdańsku. Tegoroczny finał organizowali – Okręg Pomorski PZF w Gdańsku i Komisja ds. Filatelistyki Młodzieżowej ZG PZF.

Pierwszym punktem konkursu była ocena przywiezionego eksponatu, przy której był obecny uczestnik wraz z opiekunem. 4 czerwca (piątek) Uroczyste otwarcie konkursu odbyło się w obszernej auli Technikum Łączności z udziałem: Marszałka Województwa Pomorskiego pana Mieczysława Struka, z-cy dyrektora Rejonu Poczty Polskiej w Gdańsku pana Sławomira Bernackiego, sekretarza ZG PZF w Warszawie kol. Romana Babuta, prezesa Polskiej Kapituły Filatelistycznej kol. Henryka Monkosa. Organizatorów reprezentowali prezes Zarzadu Okręgu Pomorskiego PZF w Gdańsku kol. Jerzy Białas, przewodniczacy Komisji ds. Filatelistyki Młodziezowej ZG PZF kol. Andrzej Słodziński.

Wieczorem w auli szkoły odbył się ścisły finał do którego zakwalifikowało się po 5 osób z największa ilością punktów uzyskanych ze wszystkich zadań, wśród grupy szkoły podstawowej jest Antek Nehring z Torunia.

Wieczorem w auli szkoły odbył się ścisły finał do którego zakwalifikowało się po 5 osób z największą ilością punktów uzyskanych ze wszystkich zadań, w grupie szkoły podstawowej Antoni Nehring z Torunia – MKF nr 2 im. Mariana Niklewskiego w Toruniu, które działa w Szkole Podstawowej nr 11 w Toruniu.

W poszczególnych grupach wiekowych zajęli kolejne miejsca:

Szkoły podstawowe:
1. Nehring Antoni (Toruń),
2. Marsy Mikołaj (Wrocław),
3.Borucińska Ewa (Białystok),
4. Migdał Aleksandra (Olsztyn),
4. Rzeszkowska Julia (Ruda Śląska).

Gimnazja:
1. (Rzeszów)
2.Prządka Łukasz (Zielona Góra)
3.Rudzińska Maria (Wrocław)
4.Więcko Julia (Zabrze)
5.Kaczmarczyk Marzena (Kraków)
20. Katarzyna Jastrzembska (Toruń)

Ponadgimnazjalne:
1.Chrostek Remigiusz (Wrocław)
2.Słaboń Dominika (Zabrze)
3.Chmielak Wojciech (Gdańsk)
4.Walus Monika (Sosnowiec)
5.Junak Elwira (Szczecin)
9. Elżbieta Lewandowska (Toruń)

Wręczone zostały nagrody, dyplomy i kolejny finał konkursu przeszedł do historii. Okręg Pomorski PZF wydał ilustrowany Informator 48. OMKF „Polscy Nobliści”, kartkę beznominałową, w UP Gdańsk 1 stosowany był stempel okolicznościowy.