40 lat Niebieskiej 28 Toruńskiej Drużyny Harcerzy >>WATRA<<

9 czerwca 2018 roku na terenie BMW Veteran Club Toruń spotkali się harcerze, którzy w ciągu tych 40 lat byli lub wciąż są związani z “WATRĄ”. Najstarsza sztandarowa drużyna działająca nieprzerwanie  od 1978 roku na terenie miasta Torunia. Na urodzinach drużyny nie mogło zabraknąć poczty, którą przygotowali toruńscy filateliści.Wielomiesięcznymi przygotowaniami związanymi z wydawnictwami pocztowo-filatelistycznymi  i obsługę stoiska  zaangażowani byli druhna Małgorzata i  Wojciech Lewandowscy.

  

 

 

O godzinie 17:00 została przygotowana do przewiezienia poczta…

 

 

Po zakończeniu przyjmowania korespondencji opatrzonej pamiątkowymi stempelkami, zostaje przekazana do przewiezienia do Urzędu Pocztowego Toruń 1. Przewiezienia Specjalnej Rowerowej Harcerskiej Poczty dokonali Krzysztof Mudlaf, Kamil Mudlaf i Piotr Jarecki.

 

Przekazanie przewiezionej poczty  na terenie UP Toruń 1 od ul. Piekary 26

 

 Spotkanie drużyny rozpoczęło się w godzinach przedpołudniowych grami i zabawami przeznaczonymi zarówno dla harcerzy, jak i ich rodzin i przyjaciół. Była to także okazja do uhonorowania zasłużonych osób, związanych od lat z Watrą na uroczystym apelu. Nie zabrakło też piosenki harcerskiej, a na koniec – uroczystego ogniska.

W sprawie nabycia przedstawionych powyżej  wydawnictw prosimy o kontakt adres mailowy: woj_lew@op.pl

Foto: Małgorzata Lewandowska, Lech Kamiński